Středa, 16 Březen 2011 09:03

Benefiční Rybova mše vánoční

Napsal  Administrator
Ohodnoťte tuto položku
(0 hlasů)

Česká mše vánoční Hej mistře, Jana Jakuba Ryby se nesla v sobotu Červeným kostelem v Brně. Vyslechnout si ji přišly stovky lidí, kteří tak finančně přispěli hendikepovaným dětem i dospělým.

Tomáš Ibrmajer, dirigent:
Samozřejmě úžasný pocit, protože mužeme pomoc těm dětem, které mají spoustu problémů a zároveň potěšíme i lidi, kteří si poslechnou ten nejklasičtější vánoční kousek.

Pod taktovkou dirigenta Tomáše Ibrmajera zpívaly desítky účinkujících, Akademické pěvecké sdružení Moravan , Dětský sbor Brno a Brněnský komorní orchestr.

Tomáš Ibrmajer, dirigent:
Ona je úžasně poetická pro posluchače, protože je taková naivně přirozená z toho českého venkova to je českému posluchači pravděpodobně velmi blízké a zůstává to přes ta staletí stále stejné.

Benefiční koncert pořádalo brněnské Občanské sdružení Logo, které výtěžek z něj použije ve prospěch lidí se závažnými poruchami komunikace a hybnosti a na úpravu bezbariérového přístupu do lužkové části sdružení.

Další informace

  • Zdroj: Televize ČT1
  • Datum: 19.12.2005
  • Podtitulek:
  • Strana:
  • Rubrika: Jihomoravský večerník
Login to post comments
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich